Hayvan Nakliyesi

Hayvan Nakliyesi
Hayvan Nakliyesi

Onlara Hayvan demek bile içimi ürpertmiştir genel isimleri olduğundan mütevellit lakap takamadım neyse efendim lakırdıyı bir kenara bırakıp konumuza dönelim.

Hayvan nakliyesi yapan firmalar hızla türedi kargo şirketlerinin bu güzelim canlıları telef etmesiyle ihtiyaç duyulan pazar bir hayli eleştiri almak ile beraber aynı zamanda hiç sağlıklı olmayan koşullar içermekte. Mecburiyetten ihtiyaç dahilinde kullanılan bu yöntemin kesinlikle hijyen ve insanlıktan uzak görüntüler içerdiğini söyleyebilirim.

Şehir içi trafikte sıkışıp kalmış beklerken öndeki minübüsten bozma kamyonetin arkasında Dikkat Hayvan Taşıyor yazısını görene kadar bu durumdan habersizdim uzun uzun inceledim arkada var olan yalnızca minicik bir konteynırdı sinyal verip yanaştığımda sevimli sevimli camdan kafamı uzatıp ne taşıyorsunuz diye gülümsedim “Tavuk” cevabını aldım elbette her canlı değerliydi ancak kümes hayvanı diye de onlarca canlıyı o yaşam standartları olmayan sağlıksız koşullarda taşımak ne derece sağlıklı ve mantıklıydı ki!!!

Notlarım arasına aldım bu konu derince araştırmalı benim gibi bilinçsiz İnsanlar bilinçlenmeli bu gidişe de bir dur denmeli diye.

Bu işi hakkı ile gerçekleştiren firmalara da ulaştım standart nasıl olmalı neler yapılıyor nelere dikkat edilmeli hepsini yerinde gördüm sektöre ciddi de bir talep var ancak itina malesef yok.