Yamaç Paraşütü-Denizli

Yamaç Paraşütü-Denizli
Yamaç Paraşütü-Denizli

İnsanların uçma arzuları; insanların yer çekimin etkisinden kurtulup adeta özgür bir kuş gibi havalarda süzülüp hayata bambaşka bir boyutta akıp gitmesi ve insanoğlunun gözlemlerinden gelen korku ile adrenalin arası bir histir. İnsan; denilen varlık kuşların kanat yapıları, ve havada süzülüşlerinden ve hareketlerinden uçma hayali gerçekleştiren en büyük yol oynayan bir faktördür… İnsanlığın İlk uçuş deneyimi; 17. yüzyılda Hazarfen Ahmet Çelebi ile başlamış Olup 1632 yılarında rüzgarlı bir havada Galata Kulesi’nin tepesinden kuş kanatlarına benzetilen bir şeye kuşanıp kendisini boşluğa bırakıp uçarak İstanbul Boğazından geçip 3358 m. uzaklıktaki Üsküdar’da Doğancılar’a indiği bir rivayete dayanmaktadır. Yamaç Paraşütü ’nün gözde mekanlarından biri Fethiye’den sonra Denizli “Dinamit Tepesi ”Gelmektedir.
Dinamit Tepesi:
Dinamit Tepesi, Pamukkale Denizli’ye 21 km uzaklığında Çökelez Dağı eteklerinde yer alan Yılın neredeyse hemen hemen her mevsimi uçuş yapılmasıyla bilinen Eski bir tarihi yerleşim bölgesi olan kireçli sıcak suların çökmesiyle oluşan Pamukkale travertenlerinin her yıl binlerce turist ağırlıyor ve ülkenin önemli turistik merkezlerinden birisi olmasıdır.
Denizli Dinamit Tepesine Ulaşım
Ankara – Denizli arası arabayla mesafe yaklaşık olarak 467 Km’ dir. Bu tahminen 5 saat 30 dakika sürecektir.
Uçak ile seyahat etmeyi planlanlayanlar için mesafe yaklaşık 405 Km’dir Bu tahminen yaklaşık olarak 1 saat 2 dakika süredir.

Uçaktan sonra transfer hizmetleri için Arin transfer firması gibi bir firma ile anlaşmanız geziniz için iyi bir plan olacaktır.