Hırsızlığın Önüne Geçilebilinir mi?

Hırsızlığın-Önüne-Geçilebilinir-mi
Hırsızlığın-Önüne-Geçilebilinir-mi

Evinizi, ailenizi özellikle de çocuklarınızı koruyup kollamak tartışmasız sizlerin en büyük görevi haline gelmiştir. Bunun içinde alabileceğiniz bir çok önlem var özellikle ev de karşılaşabileceğiniz hırsızlık vakaları ile ilgili bir kaç anektot derledik buyurun inceleyelim ;

Örneğin evinize hırsız girip size ve sevdiklerinize zarar vermesini engellemek ve durumdan korunmak için ilk yapmanız gereken kapı ve pencerelerinin sağlam yapıda olmaları ve içeriden özel kilitler ile ekstra korunabiliyor olmaları !!! Kapılarda özellikle son dönemin çelik kapılarında ufak tefek oyunlar ile kolayca açılabilmekte bunun içinde yapmanız gereken içeriden 2 kere kilitlemek unutmayın iki 3 kere çevrilen kilitler tek hamlede kırılabiliyorlarmış…

Daha alabileceğiniz onlarca önlem var herkesin evinde olması gereken güvenlik sistemleri firmaları ile görüşüp danışmanlık ta alabilmeniz mümkün.

Sonuçta hırsızlık olaylarının çoğu kolaylıkla açılabilen kapı ve pencerelerden dolayı meydana gelmektedir.

Küçük Bir İpucu

Evde kimse olmasa bile, evinizi her zaman içeride birileri varmış gibi gösterin. Örneğin radyoyu açık bırakın, posta kutusunun fazla dolmamasını sağlayın ve kapıya bir süre evde olmayacağınız belirten notlar asmayın. Bu tür küçük önlemler, hırsızın girmesini önlemek için yeterli olabilir.

Tabii ki artık teknoloji çok ilerlediği için evinize akıllı ev sistemleri otomasyonu döşeterek evinizi %100 güvenli hale getirebilirsiniz. Hatta evinizde olmasanız dahi eviniz kontrol edebilirsiniz.