Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

sivilcelerden kurtulmanın yolları
sivilcelerden kurtulmanın yolları

Birçok insanın görünüşünü olumsuz etkilediği, çeşitli sebeplerle meydana gelen bir sorun, sivilceler. Kimi zaman sorundan ziyade cilt hastalıklarına da dahil edebilecek hususları vardır. Ama genel anlamda bir sorun olarak görürüz. Yediğimiz fast food her an elimizin altında bulunan gıda cüzdanı ve hoyratça tükettiğimiz hamburgerler bunun gibi bir çok unsur sivilceye ve yağlı bir cilde davetiye çıkartır.

Cilt tipine göre birkaç çözüm yöntemi mevcut tabi. Dermokil kil maskesi en sık tercih edilen doğal içerik kullananlardan biri Tüm bunların en sağlıklısı doğal yöntemler elbette Örneğin, Türk kahvesini sulandırıp yüzümüze maske yapabilirsiniz ve bu cildi arındırmaktan çok yumuşatmaya çok etkili olabilmektedir. Ya da önümüz yaz, bir adet yarım limonu yüzünüzde gezdirin ardından yıkayıp buz uygulaması yapın. Pirinç nişastası da önemli bir rol alıyor bu gibi durumlarda.

Sağlığınız için faydalı olan rutin olarak yapmanız gereken işlevlerin de cildinize etkisi oldukça yüksek. Uyku ve dinlenme bunların başında yer alır. Vücudumuzun ihtiyacı kadar uyumalı ve günde birkaç saat mobilyalarınızın en rahat olanınında uzanıp bedenimizi dinlendirmeliyiz. Yapabiliyorsak temiz havada sabah ya da akşam yürüyüşlerimizi aksatmamalıyız. Ve daima kendimizi mutlu edin. Unutmayın, mutluluk eşittir sağlıklı bir yaşam.