Aksesuar Tercihlerinde Takılar

Aksesuar Tercihlerinde Takılar
Aksesuar Tercihlerinde Takılar

Aksesuar denilince aklımıza pek çok seçenek gelmektedir. Şapka, flar, çanta ve takılar olmak üzere pek çok parçayı kullanırız. Takılar geçmişten bugüne kadar farklı şekillerde ve farklı materyallerde yapılabilen, tarih boyunca hem kadın hem de erkek tarafından kullanılmaktadır. Eski zamanlarda hayvanların dişinden, tüyünden, kürkünden yapılan takılar kullanılmaktaydı. Demir gibi bazı şekil alan materyallerle de şekil verilip, taşlarla süslenmeye başlanmıştır. Özellikle krallık dönemlerine baktığımızda taçların çok şaşalı ve o kişinin mevkisini sembolize eden şekillerle tasarlandığı görmekteyiz. Osmanlı zamanında padişahların taçları kadar yüzükleri de çok önemliydi. Aynı zamanda hatunlarının da kolyeleri, yüzükleri, küpeleri çok göz alıcıydı.

İnsani olarak her birey beğenilmek ve hoş görünmek ister. Takılar bunun için ideal parçalardır. Günümüzde artık çokça model ve değişik taşlarla yapılabilen takılar insanları tarzlarına göre de değişmektedir. Gotik bir bireyin taktığı takılar ne kadar farklıysa, rockçı birinin de taktığı takılardan nelere ilgi duyduğunu anlayabiliriz.

Takılar stilimizi belirleyen en önemli aksesuarlardan biridir. Özellikle özel tasarımların ayrı bir yeri vardır. Canan Yolaç’ın tasarım markası olan cananyolacstanboul ‘da kadın takılarından erkek takılarına kadar mistik, ikonik, mitolojik  kategorilerde yüzük, bileklik, kolye, küpe, kol düğmesi, gömlek iğnesi, tasma, rozet gibi pek çok ürünü bulunmaktadır. Mistik tasarım yüzük bunlardan biridir.

Özellikle özel günler için Secret Of The Universe Dark Blue Büyük Şık Yüzük alarak kendinizi şımartın!  Bu yüzük asaletin ve zarafetin bir simgesi olarak tasarlandı. Sizde en iyi kombinlerinizle bu yüzüğü takabilirsiniz.

Canan Yolaç bu marka tasarımına başlamadan önce renk uzmanlığı, iç mimarlık, sanat danışmanlığı ve stil danışmanlığı yaparak deneyimlerini geliştirmiştir. Cananyolacstamboul web sitesinde kendi tarzınıza göre pek çok ürün bulabilirsiniz.

Bunlardan bazıları şunlardır. Secret Of The Universe White Crystal Büyük Şık Yüzük, Star Of The Depth Green Crystal Egzotik Yüzük,  Jr. Secret Of The Universe Ruby Crystal İkonik Eklem Yüzüğü, Power Of Spirit Ruby & Green Crystal Elegan Kartal Bileklik, Secret Of The Universe Aqua&Ruby&White&Pink Crystal Mitolojik Ejder Bileklik, Aşk-ı Siyam White Crystal Büyük Siyam Kedisi Kol Düğmesi.