Yurtta Hayat Hakkında Bilgi

Yurtta Hayat Hakkında Bilgi
Yurtta Hayat Hakkında Bilgi

Yurtta Hayat Hakkında; Hayatın en güzel dönemleri değil midir öğrencilik? Özellikle şehir dışında öğrenci olmak; güzelliği ve verdiği keyif ayrı zorluğu ayrı bir anı ayrı bir hikaye.

Yurtta Hayat Hakkında

Üniversite kaydınız gerçekleşti, kalacak yer araştırma çabasına düştünüz. Aileler ilk yıl arkadaş olmadığı için eve olumlu bakmazlar. Evde tek kalacaksanız bile okuyacağınız bölgede apart yoksa işiniz biraz zor. Ev tutmanız gerekecek ve yatak, koltuk, halı, dolap, tül, perde vs. gibi bir sürü ihtiyacınız olacak.

Yurtta kalacağınızı düşünürsek; bir ya da birden fazla kişi ile aynı havayı soluyacak, aynı ortamı paylaşacaksınız.

Yurtta her bölümden her çeşit insanla arkadaş olacaksınız. İlk yıl acemilik ve insanlar konusunda tecrübe sahibi olursunuz. Yurtta kalıyorsanız, banyo sırası, saat 00:00’da kapanması zorunlu ışıklar, yüksek sesle müzik dinleyememek gibi birçok kural vardır. Zor gibi olsa da kolaydır, yaşaması güzeldir. Hastaysanız karşı yatağınızda ki ya da üst ranzanızdaki arkadaşınız koşacak ilk kişidir. Sınav döneminde sorularla ilgili ilk gelişmeler de yurtta yayılır. Önceden bilgi sahibi olursunuz…

Güzeldir yurtta kalmak, sınav stresini atmak için eğlenceleri, sabahlara kadar bilgisayardan filmler izlemek ve bunun gibi nice durumlar. Anlatılmaz yaşanır dedirten bir hayattır yurt.…

Ankara’da kız öğrenci yurdu arayışınız var ise kesinlikle Ülkü Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için ankara kız öğrenci yurdu hizmetleri linkini tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Ankara’da Özel Öğrenci Yurtları

Ankara Kız Yurdu olarak Ankara ‘da üniversite okumaya gelmiş olan kız öğrencilerimiz için ev konforunda bir barınma hizmeti sağlamaktadır. Yurtta sabah kahvaltısı, akşam yemeği servisi, 24 saat ısınma ve 24 saat sıcak su hizmetleri bulunmakta ve banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerinden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Yurt, Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır.