Şık Restaurantlar Neden İlgi Odağıdır?

“ARKADAŞLARIMIZLA bugün nereye gitsek?”, “Yemeği dışarda yiyelim.” ya da “Bir kahve mi içsek?” dediğimiz an da başlar serüven. Daha önce gitmiş olduğumuz bir mekan o gün tercihlerimize dahil değilse bizi diğer mekanlarda cezbeden şeyler çok belirgindir aslında. İlk akla gelen konum ve o konumda ki dış görünümü en muazzam olan yer gözlerimizi üzerine çekmeyi başaracaktır. Arabayı park etmek, kapıda karşılanıp yönlendirilmek hususlarıyla da ilgileniliyorsa vazgeçilmez hale bile gelebilir. Dışarıdaki oturma alanının güneşten yada yağmurdan tente branda ile kapatılmış olması da en dikkat çeken ayrıntılardan biridir.

Şık restaurantlarda yapılan nişan organizasyonu, düğün organizasyonu yada toplantı müşteriler tarafından tercih sebebi haline gelmiştir.

İçeriği girdiğimizde dikkat çeken sırasıyla dekorasyon, ambiyans, mobilyalar, aydınlatma gibi kriterler olacaktır. Son ve en önemli bölüm ise servis ve lezzet. Rahatlık ve enfes tatlar çoğumuzun öncelikleri arasındadır. Bütün testleri geçseniz bile bu noktada bir şeyler ters gidiyorsa artık vazgeçilmez değil en kötü mekandır.