İstanbul Turu

İstanbul Turu
İstanbul Turu

İstanbul kültür gezisi açısından oldukça zengin mekanlara sahiptir. Yurt dışından gelen turistler istanbul tour ile keyifli biz geziye katılmakta ve mükemmel anılar biriktirmektedir. Turistler İstanbul’un aşağıdaki en gözde yerleri ile geziye başlamaktadır:

Ayasofya: 6. yüzyılda Bizans İmparatoru tarafından inşaa edilmesi sağlanan bu Bazilika, çağının ötesindeki mimari uygulamaları ve kubbesinin görkemiyle ün yapmış bir yapıdır.

Sultanahmet Cami: 17. yüzyılda Sultan Ahmet adına yaptırılan bu selatin cami, dünyada tek örnek olan 6 mimarisi ve iç dekorasyonunda kullanılmış olan değerli İznik çinileri ile ünlüdür.

Süleymaniye Camii: Osmanlı İmparatorluğu’nun en güçlü sultanı olan Kanuni Sultan Süleyman tarafından Türk mimarisinin piri olan Mimar Sinan’a yaptırılmış olan cami, İstanbul siluetinin en belirleyici simgelerden biridir.

Topkapı Sarayı: Osmanlı padişahları 15. yüzyıl sonlarında 19. yüzyıla kadar imparatorluğunu Topkapı Sarayı’ndan yönetmişlerdir. Günümüzde müze olarak kullanılan sarayda Osmanlı hazinesi, Çin porselenleri, giysiler, silahlar, saatler gibi sergilerin dışında Kutsal Emanetler dairesi bulunmaktadır.

Kapalı Çarşı: Dünyanın sayılı kapalı çarşılarından biridir. Labirenti andıran sokaklarda binlerce küçük dükkan arasında renk cümbüşleri içerisinde turistlerimiz gezilerine devam etmektedir.