Ah Çocuklar

Genç-Odası-Dekorasyonda-Çocukların-İstekleri-620x264
Genç-Odası-Dekorasyonda-Çocukların-İstekleri-620x264

Genç odaları çoğu zaman yatak, kitaplık, çalışma masası, gardırop ve aksesuarlardan oluşmaktadır. Çocuklar büyüdükçe eksikleri ve istekleri de büyüyecektir. Durum böyle olunca doğal olarak aileler de çocuklarının istekleri doğrultusunda bir oda planı yapmaya başlayacaktır.

Çocuklar artık isteklerini kolaylıkla dile getirecektir. Çoğu zaman kız çocukları odasında prenses gibi olmanın hayalini, erkek çocukları ise arabalı yatak hayalini kurmaktadır. Ailelerin maddi durumları el verdiği takdirde yapması gereken en önemli şey çocuklarını dinlemeli ve onların bir birey olduğunun farkında olmaları gerekir. Çünkü çocuklarda öz güven küçük yaşlarda başlar ve ilk eğitim nasıl ailede başlıyor ise öz güven de ailede başlamaktadır. Tamamen istekleri doğrultusunda dizayn edilmiş bir odada çocuklar kendilerini hem özel hissedecek hemde çok mutlu olacaklardır.

Genelde erkek çocukları arabalara fazlasıyla düşkündür. Babaları ile antifrizli cam suyu nedir araba nasıl temizlenir bilmeden onlarla birlikte araç temizler. Bu araba isteklerini de çoğu zaman arabalı yatakla, oyuncak araba ile tatmin ederler.