Parke Yenileme

Parke Yenileme
Parke Yenileme

Evlerin olmazsa olmazı ahşap parkeler zaman aşınıma uğradıkça ilk halini renginden farklı tonlara geçiş sağlar Sizde bu durumdan hoşnut değilseniz de renklerini değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Parkeler zaman için yıpranır ve eski güzel görünümlerini kaybettiğinden Yumuşak bir malzeme olması ve üzerindeki cila ya da boya da zaman içinde bozulabileceği için, belirli aralıklarla parkeleri yeniden boyamak ya da cilalamak gerekmektedir. Bu durum da ise yeni aldığımız mobilyalar ile renk uyumu sağlamak açısından zemin rengini değiştirmek isterseniz açık renkli, ferah görünümlü cilaları tercih ederken, bazılarımız koyu renklerdeki zengin görünümlü cilaları evi için daha uygun bulabilir. Ya da tamamen bambaşka renge boyanmış parkeler de tercih etmektedir. Ve buna uygun araç gereçlerle de destekleyebilirsiniz.

Örneğin beyaza boyalı rabıta zemin çok şık görünür. Yeşile boyalı bir zemin mekana sıcak bir tarz katabilir. Siyah ton ahşap bir zemin siyahın asaletini sıcak samimi bir havası olan malzeme ile buluşturmanız idealdir. Motivasyonunuz ne olursa olsun, ahşap zemini boyamak hem zemini ilk günkü gibi pırıl pırıl bir hale sokacak hem de mekana yeni bir soluk getirmektedir.

Parke yenilemede doğru hale araç gereçleri kullanarak, parke yenileme işini adım adım nasıl yapabileceğinizi araştırmalı ve bu işlemin kendisi çok zor olmasa da, yorucu ve zaman gerektiren bir iş olduğunu unutmamalısınız. Özellikle hazırlık kısmı insanı bir miktar zorlayabilir ama bu işin sonunda pırıl pırıl bir ahşap zemine sahip olunacağı düşüncesi sizler için motivasyon olacaktır.

Parkelerinizi yenilemek için Beykoz Laminat Parke firması ile irtibata geçebilirsiniz.