Haşere İle Mücadele Etmek

Haşere İle Mücadele Etmek
Haşere İle Mücadele Etmek

Yürüyen ve Uçan Haşere Mücadelesi olarak ikiye ayrılır:

Yürüyen Haşere:

Yürüyen haşere mücadelesi kapsamında üretim ve yaşam alanlarımızın hemen her noktasında barınma ve üreme kapasitesine sahip hamam böceği türleri başta olmak üzere karınca, pire vb. tüm böcek türleri ile kalıcı etkili ilaçlama uygulamaları, jel aplikasyonu, yapışkan levhalar, ULV yöntemleri ile mücadele edilmektedir. Bilinçsiz ilaç tüketiminin kısa sürede bağışıklık riski taşıdığı unutulmamalıdır.

Uçan Haşere:

Uçan haşere mücadelesi karasinek ve sivrisinek mücadelesi olarak iki başlık halinde ele alınabilir. Bu canlılara karşı yürütülecek mücadele uygulamaları diğer uçan zararlıları da çoğunlukla baskı altına almaktadır. Öncelikle larva mücadelesi gerçekleştirilir. Uçkun sivrisineklere karşı gün batımında, karasineklere karşı erken saatlerde açık alan ilaçlamaları gerçekleştirilir. İç alanda EFC kullanımı, kalıcı etkili yüzey ilaçlamaları, karasineklere karşı çekici yemleme ve organik yakalama torbaları en yaygın mücadele yöntemleri olarak sıralanabilir.

Eğer sizinde haşerelerle ilgili sorununuz varsa Fatih böcek ilaçlama firmasıyla irtibata geçerek bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.