Hacıdan Ataşehir

Hacıdan
Hacıdan

1980 yılında Hacıdan “Hüseyin Bakar” İstanbul’a Ceyhan’dan gelmiş yağız bir Adana çocuğudur. O zamanlarda 30 yaşında olan bu genç adam kebabın henüz İstanbul’da tanınmadığı, Adana’dan uçakla getirtilip yendiği bir devirde Harbiye’de Boncuk Ocakbaşı olarak açtığı mekanda ocağın arkasına geçerek pişirdiği kebapları İstanbullulara sevdirmeyi başarmıştır.

Ünü o kadar yayılmıştır ki artık yerine sığamaz olmuş ve 1988 yılında mekanını Harbiye’den Etiler’e taşımak zorunda kalmıştır. Dostları yeni yerinde yeni ismiyle yoluna devam etmesini istemişler ve HACIDAN 1950 adını kendisini çok seven dostları koymuştur. Artık o günlerden sonra ismi He De Hacıdan olarak anılmıştır ve bugün bile kimse onu esas ismiyle çağırmaz.

Hacıdan hepimizin bildiği Gavurdağı salatanın da mucididir. O ismi Türkiye’ye meşhur eden ve adını koyan kişidir Hacıdan.

HACIDAN artık meşhurdur ki İstanbul sosyetesine ve sanat camiasına kebabı sevdiren ve tanıtan kişidir. Mehmet Ali Erbil, Nefise Karatay, Fedon, Selami Şahin, Mustafa Topaloğlui Hıncal Uluç, Rıdvan, Ali Şen, Beyazıt Öztürk, Okan Bayülgen, rahmetle andığımız Kemal Sunal ve ismini sayamadığımız meşhurlarla beraber yurt dışından Hilary Clinton, Maradonna gibi isimlerde Hacıdan’ın kebabını yemişlerdir.

2013 yılında Hacıdan 1950 Ataşehir’i açmış ama geçen süre içerisinde Anadolu yakasına alışamamış ve işletmeyi yine Adana’lı bir aileye devrederek dostlarına daha yakın olmak arzusuyla 2014 sonunda Gayrettepe’de yeni mekanını açmıştır.

HACIDAN Ataşehir yeni işletmecisiyle, yeni dekoru, yeni menüsü ve yeni kadrosuyla sıcak ortamında sunduğu yemekleri artık evlerinize de taşımaya başlamıştır.

HACIDAN Ataşehir sizi kalitesiyle aile ortamında ağırlamaktan gurur duymaktadır.

Sipariş, rezervasyon, yemekli toplantı ve organizasyonlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HACIDAN Ataşehir yeni işletmecisiyle, yeni dekoru, yeni menüsü ve yeni kadrosuyla sıcak ortamında sunduğu yemekleri artık evlerinize de taşımaya başlamıştır.

Adres:

Atatürk Mh. Turgut Özal Bulvarı, Sky Towers, No:2
Ataşehir İstanbul
e-Posta: info@hacidan.net
Telefon: 0216 290 37 00 – 01

MENÜLER

GAVURDAĞ SALATASI
NAR SOSLU SALATA
MEVSİM SALATA
BOSTANA SALATASI
PATLICAN SALATA
ŞAKŞUKAL
ACILI EZME
HAYDARİ
KURU CACIK
BEYAZ PEYNİR
TULUM PEYNİRİ
ÇİĞ KÖFTE