Dizel Partikül Filtresi Nedir?

Dizel Partikül Filtresi Nedir

Dizel Partikül Filtresi genel olarak DPF olarak adlandırılmaktadır. DPF, dizel partikül maddesini ya da  kurumunu dizel motorunun egzoz gazından çıkarmak için tasarlanmış olan bir cihazdır.

Motordan yanmış yakıt ve hava karışımı çıkmaktadır. Bu karışımın içinde bulunan zararlı partiküller dizel partikül filtresi içinde birikerek doğaya salınımları engellenir. Filtrede biriken bu partiküller, egzoz gaz sıcaklığı rejenerasyon ile arttırılarak yakılır ve bu sayede doğanın kirlenmesi engellenmiş olur.

Rejenerasyon sırasında Dpf üzerinde bulunan ısı sensörleri sayesinde egzoz gaz sıcaklığı bilgisi E.C.U ya gönderilir. Böylelikle egzoz sıcaklığını yükseltmek için gereken yakıt miktarını tam olarak hesaplayabilme imkanı sağlanmış olur.

Çinar Makina; Dpf Mac Partikül Temizleme Makinası (Dpf Cleaning Machine) üretici firmasıdır. Firma; katalizör temizleme ve partikül filtre temizleme makinesini Türkiye’de ve dünyanın bir çok ülkesinde temizleme ve çalışma özelliği bakımından bir ilk özelliğini taşır. Kullanılmış olan temizleme ürününe endeksli AISI 304 kalitede üretilmektedir. Ürünün tam temizleme ve reaksiyon ortamı sıvının 80 derece ısıya ulaşması ile gerçekleşir.

Ürün özellikleri ise aşağıdaki gibidir:

  • 150 cm’e kadar katalizör ve partikül bağlama özelliği bulunmaktadır.
  • 40…80mm çapa kadar bağlama aparatları vardır.
  • Suyun akış hızını otomatik elektrikli vana ile ayarlama özelliği vardır.
  • Suyun akış gücü maksimum 0-12 bar özelliğindedir.
  • Sensörle tank ve su seviyesi kontrol sistemi bulunmaktadır.
  • Rezistans koruma sensörü vardır.
  • 220 volt AC çalışma sistemi vardır.
  • 5-10 bar arasında kompresörle çalışma vardır.
  • Temizleme anında yumuşamış olan kirlilik hava desteği ile dışarı atılabilmektedir. Kabinli makinede kullanılmış olan tüm metal parçalar paslanmaz çeliktir ve diğer parçaları ise sektöründe kalitesi ile kendini ispatlamış markaları tercih etmiştir.

Dizel Partikül Temizleme Makinesi (Diesel Particulate Filter Cleaning Machine) satın almak isterseniz eğer arama motorları aracılığı ile Çınar Partikül Temizleme Makinesi yazarak ilgili web sitesine ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Oluşturulmuş olan bağlantı metnine tıklayarak Dpfmac web sitesine kolayca ulaşmanız ve iletişim numaralarından firma sahipleri ile irtibat sağlamanız mümkündür.

DPFMAC İstanbul, Turkey
Tel: +90 212 321 20 09
GSM: +90 554 182 11 09
Email: info@dpfmac.com

Bulgaria
T&T Trade Ltd
Bulgaria
Velingrad
+359 888 520 135
tt_trade@abv.bg
T.Metkov

Ukraine
м-н “Шинний Ряд”
www.vip-shina.com.ua
Phone : +38067 442 97 98
Phone : +38095 068 36 07