Corian Tezgah Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Corian Tezgah Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Corian tezgah; mutfak, banyo, mobilya ve daha çok uygulamalarla kullanılan zarif, hijyenik ve uzun ömürlü yüzey malzemesidir. Hangi alanda kullanılırsa kullanılsın Corian tezgahı kullanırken dikkat etmek gerekir.

Corian Tezgah Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Yüksek sıcaklık; sıcak pişirme gereçleri için sürekli olarak sıcağa karşı koruyucu altlık, nihale yada evye altlığı kullanılmalıdır. Kullanılmadığı durumda sıcak pişirme gereçlerinin soğuması için ocağın üzerinde bırakılmalıdır. Kesinlikle sıcak tencereler, dökme demir yada güveçleri Corian tezgah üzerine veya evye içine doğrudan koyulmaması gerekir.Bu tür sıcaklıklar Corian tezgah ve diğer yüzeylere zarar verir. Soğuk su musluğunu açmadan kaynayan suyu evyenin içine dökmek de Corian’a zarar verebilir.

Her malzemede olduğu gibi Corian da günlük sık kullanım ve temizlik ile aşınma izleri gösterebilir. Corian tezgah üzerinde kesinlikle kesme ve doğrama işlemi yapılmamalıdır. Koyu, yoğun pigmentli renkler tozu, çizikleri ve yıpranma izlerini daha açık renklere göre daha fazla gösterir.

Corian tezgah üzerine dökülen kimyasal malzemeler hemen sabunlu su ile yıkanması gerekir. Kimyasal malzemelerin üzerine dökülmesi Corian tezgah yüzeyine zarar verir.