Bursa Avukat

Avukat Elif Çavuşoğlu

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat olmak için öncelikle her saygın mesleklerde olduğu gibi lise eğitiminin tamamlanması ve üniversite sınavlarına girip yüksek puan alınması gerekir. Üniversite sınavından yüksek puan alıp hukuk fakültesinde eğitim görülmesi gerekir. 4 yıl sürecek olan hukuk fakültesi eğitiminin ardından 6 ay mahkemede 6 ay ise en az 5 yıl deneyimli bir avukatın yanında staj yapılması gerekir. Staj işlemini tamamlayan öğrenciler bağlı bulunduğu ilin barosuna stajının bittiğini bildirir ve avukatlık ruhsatı için başvuru yapar. Baronun stajı incelemesi ile avukatlık ruhsatı kişiye verilir. Ruhsatını alan kişiler isterse kendi avukatlık bürosunu açabilir isterse de bir hukuk bürosunda avukat olarak görev alabilir.

Her avukat kendini belli bir alanda yetiştirmektedir. Kimisi en iyi boşanma avukatı olmak için, kimi si de Bursa ceza hukuku avukatı olmak için gelişimler kaydetmektedir.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

Avukat Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilirsiniz.