Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında
Ankara Kız Öğrenci Yurdu Hakkında

Ankara Kız Öğrenci Yurdu, Ankara’da yer almaktadır. Ankara’ya üniversite okumak için  gelen öğrencilerin konforlu bir şekilde konaklayabilmeleri için profesyonel hizmetler sunmaktadır.

Ankara Kız Öğrenci Yurdu

Ülkü Ankara Kız Yurdu olarak,  Ankara‘da kız öğrencilerimiz için ev konforunda hizmet sağlamaktayız. Yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 24 saat ısınma ve  sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz.

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesinde ve 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Ankara Kız Öğrenci Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülerek ve tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz. Çünkü sağlığınız bizim herşeyden önemlidir.

Yurtlarda Kalmanın Avantajları

Öğrenciler için yurtlar evlerden çok daha avantajlıdır. Çünkü evde yapılması gereken pek çok şey vardır. Evin sorumluluğu daha fazladır. Örneğin; fatura, yemek, temizlik, internet, sıcak su ve ikinci el eşya bulmak bazen zorlu olabilmektedir. Yurtlarda rutin saatlerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilir. Bununla birlikte kesintisiz olarak ısınma ve sıcak su sağlanmaktadır. Ayrıca 7 gün 24 saat güvenlik kamerası sayesinde güvende olursunuz. Güvenlik personelleri yurt girişlerinde beklemektedir. Öğrenciler için hem güvenli bir ortam ve hem de ev ortamı sağlayan yurtlar  ailelerin de güvenini sağlamaktadır.

Üstelik yurtta kalan öğrencilerin her bölümden arkadaş çevresi olmaktadır. Böylece ileri ki yaşamında bu arkadaşlıklar büyük fırsatları yakalamasına sebep olur. Ayrıca yurtlarda paylaşım öğrenilmektedir. Özellikle tek çocuk olarak dünyaya gelen bireyler gençliğinde paylaşımı genellikle bilmezler. Bu durum arkadaş ortamlarında da dışlanmasına neden olmaktadır.

Bununla birlikte kalıcı dostlukların adresi yurtlardır. Özellikle aileden uzak bir yerde en yakın kişi oda arkadaşı yada yurt arkadaşıdır. İnsanların kendi sorumluluklarını öğrendiği tek yer yurtlardır. Ülkü Ankara Kız Öğrenci Yurdu ile tüm bu avantajları yakalarsınız.